,,Sprzątanie Świata-Polska 2018″ pod hasłem ,,Akcja -Segregacja”

21 września 2018 r. przedszkolacy z grupy 5-6 letniej uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata-Polska 2018″ pod hasłem,, Akcja-Segregacja”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Głównym celem akcji „Sprzątanie Świata-Polska” jest rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne.   To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska.
Wszystkie dzieci pozytywnie zmotywowane i zaopatrzone w worki na śmieci        i jednorazowe rękawice, wyruszyły w teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Zebraliśmy 3 worki śmieci z najbliższej okolicy przedszkola. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu. Jak widać, nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.
Od lat Miejskie Przedszkole nr 3 bierze udział w tego typu akcjach. Wierzymy, że swoją proekologiczną postawą wpłyniemy na zmianę nawyków i przyzwyczajeń mieszkańców naszego miasta i naszych podopiecznych.
Przedszkolacy /5-6 latki- uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania Świata–Polska 2018″pod hasłem,,Akcja-Segregacja” wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne.

                    Autor: Agnieszka Słowik-Jurasik/nauczycielka grupy starszaków